AdvertImage

कोरोना बिरुद्दको भ्याक्सीन रेम्डेसिभिर औषधि आयात तथा विक्री गर्न तीन नेपाली कम्पनीलाई अनुमती

अखबार पाटी १ कार्तिक २०७७, शनिबार ०५:५८
AdvertImage

कोरोना बिरुद्दको भ्याक्सीन रेम्डेसिभिर औषधि आयात तथा विक्री गर्न तीन नेपाली कम्पनीलाई अनुमती
AdvertImage

१ कार्तिक, एजेन्सी

सरकारले नेपालका दुई कम्पनी यती फार्माकेम डिस्ट्रिब्युटर्स प्राइभेट लिमिटेड ललितपुर, सिनर्जी ओभरसिज प्राइभेट लिमिटेड काठमाण्डौ तथा भारतको हेट्रो ल्याब्स लिमिटेडलाई रेम्डेसिभिर आयात तथा बिक्री वितरणका लागि अनुमति दिइएको हो ।

कोरोनाको उपचारका लागि अहिलेसम्म कुनै पनि औषधि नभएकोले अनुसन्धानात्मक प्रयोजनका लागि रेम्डेसिभिर नामक औषधि प्रयोगमा ल्याएको सरकारले जनाएको छ । तर विश्व स्वास्थ्य सङ्गठन (डब्ल्यूएचओ) ले भने रेम्डेसिभिर नामको औषधिले कोरोना सङ्क्रमितको स्वास्थ्यमा कुनै सुधार ल्याउन नसकेको जनाएको छ ।

डब्ल्यूएचओले गरेको अध्ययनमा यो औषधिको कुनै प्रभाव नदेखिएको पाइएको विवरण फाइन्यान्सियल टाइम्सले प्रकाशन गरेको हो ।

११ हजार बिरामीमा प्रयोग गर्दा यो औषधिले बिरामीको जीवित रहने सम्भावना वा उनीहरूलाई भेन्टिलेटर आवश्यक पर्ने नपर्ने अनि कति लामो समय अस्पतालमा बस्नुपर्ने भन्नेबारे खासै प्रभाव पारेको नदेखिएको बीबीसीले जनाएको छ ।

AdvertImage